Hasiči Nový Bor

Výjezdy jednotky dobrovolných hasičů města Nový Bor

Únik plynu Nový Bor dne 26.2 2024

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na překopnutou přípojku plynu do domu. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I a II včetně osádek. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se nejedná o překopnutý plyn, ale firma VS Síte chtěla vytýčit plynovou přípojku od f.GAZNET. Ta oznámila na KOPIS překopnutou přípojku. Jednotka tedy dále nezasahovala. Na místě zásahu jednotka HZS, JSDHO Cvikov a hlídka PČR. Naše jednotka se poté vrátila zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
ZVJ Kočí Martin

AED Chotovice dne 20.2 2024

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na AED. Na místo zásahu byla vyslána technika VEA Toyota Hilux III včetně osádky. Po příjezdu na místo události současně s hlídkou MěP a PČR Nový Bor průzkumem zjištěno že v RD se nachází oznamovatel a jedna osoba(muž), která nejeví známky života. Zahájení KPR ve spolupráci s oběma hlídkami policie. použití AED, kdy výboj nebyl doporučen. SaP na místě dostačující JSDH Sloup v Čechách po komunikaci VZ s KOPIS odvolaná. Na místo se dále dostavila posádka ZZS + Lékař další hlídka PČR a LZS. Osoba předána do péče ZZS a jednotka dále na žádost lékaře prováděla KPR. Po době byla KPR na pokyn Lékaře ukončena a ohlášen Exitus. Místo předáno policii a po sbaleni materiálu se jednotka vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.
Na místě vypomáhaly dva členové JSDH Sloup v Čechách, kteří se v době vyhlášení poplachu nacházely nedaleko místa události.
VD Synek Jan

Únik plynu Nový Bor dne 22.2 2024

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na údajný únik plynu. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu jednotky na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že majitelka domu uvádí, že je zde cítit plyn. Jednotka provedla měření úniku plynu gasalertem, který nic nenaměřil. Na místě jednotka HZS. Poté VZ rozhodl o návratu naší jednotky zpět na základnu, což bylo provedeno. Jednotka HZS vyčkala na místě zásahu na plynaře. Nikdo zraněn.
VD Toms Jan

Otevření bytu Nový Bor dne 21.2 2024

Dnes ráno byla naše dvě družstva vyslána na otevření bytu z důvodu pohřešované osoby. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I a AZ-30 MB včetně osádek. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že místo zásahu je někde jinde. Jednotka poté našla v jiném bytě vyhledávanou osobu, která otevřela sama a byla v pořádku. Na místě zásahu hlídky PČR a MP Nový Bor, jednotka HZS a ZZS. Poté proveden úklid materiálu a návrat jednotky zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
ZVJ Kočí Martin

Únik ropných látek Nový Bor dne 20.2 2024

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na únik ropných látek. Na místo zásahu byla vyslána technika VEA Toyota Hilux III včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu jednotka průzkumem zjistila, že již zasahuje hlídka MP. Jednotka provedla zajištění místa zásahu a poté posyp ropné skvrny sorbentem, která byla cca 2x2m. Následně proveden úklid vozovky, materiálu a návrat jednotky zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VD Toms Jan

DN 2x OA se zraněním Sloup v Čechách dne 19.2 2024

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na nehodu dvou vozidel se zraněním. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že již zasahuje hlídka PČR Nový Bor. Jednotka provedla zajištění místa zásahu. Dále provedla protipožární opatření odpojením aku, vypnutí plynové bomby u Škody Fabia a umístěním RHP. Na místě zásahu dvě zraněné osoby. Jednotka dále zjistila únik ropných látek, které asanovala sorbentem. Na místě zásahu jednotka HZS a poté ZZS a skupina vyšetřování dopravních nehod. Poté po dohodě s VZ byla kompletně uzavřena sinice v obou směrech. Vozidlo Fabia hrozilo sjetím do rokle, tak po dohodě s VZ bylo provedeno svázání havarovaných vozidel kurtou. Následně VZ rozhodl o návratu naší jednotky zpět na svou základnu, což bylo po úklidu materiálu provedeno. Nikdo zraněn.
ZVJ Kočí Martin

DN 2x OA Okrouhlá dne 16.2 2024

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na nehodu dvou vozidel. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že již zasahuje hlídka MP. Jednotka provedla zajištění místa zásahu. Poté průzkumem zjistila, že došlo k úniku ropných látek, které asanovala sorbentem. Provedeno protipožární opatření umístěním RHP. Nehoda bez zranění. Na místě zásahu jednotka HZS. Naše jednotka poté dále nezasahovala a po úklidu materiálu se vrátila zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VJ Kočí Josef

Otevření bytu Nový Bor dne 16.2 2024

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na otevření bytu. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že již zasahuje hlídka MP a byt byl otevřen před příjezdem jednotky rodinným příslušníkem. Hlídka MP provedla zvednutí osoby zpět na postel. Osoba v pořádku a bez zraněn. Naše jednotka dále nezasahovala. Na místě zásahu hlídka PČR. Následně proveden úklid materiálu a návrat jednotky zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
ZVJ Kočí Martin

Únik ropných látek Nový Bor ul. Wolkerova dne 13.2 2024

Dnes ráno byla naše jednotka vyslána na únik ropných látek. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že již zasahuje hlídka MP Nový Bor. Jednotka provedla zajištění místa zásahu a poté posyp vozovky sorbentem. Sorbent ponechán na místě zásahu. Poté jednotka provedla úklid materiálu. Na místo zásahu se dostavila jednotka HZS. Naše jednotka se poté vrátila zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
ZVJ Kočí Martin

DN 1x OA bez zranění Kamenický Šenov dne 12.2 2024

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na nehodu jednoho osobního vozidla, které bouralo do zdi u domu. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu jednotka průzkumem zjistila, že již zasahuje jednotka HZS ÚLK stanice Česká Kamenice. Jednotka provedla zajištění místa zásahu. Nehoda bez zranění. Řidič mimo vozidlo. Došlo k úniku menšího množství ropné látky, které jednotka HZS asanovala sorbentem. Naše jednotka provedla protipožární opatření umístěním RHP. Jednotka HZS provedla odpojení aku. Na místě zásahu hlídka MP Kamenický Šenov a poté ZZS, která prováděla řízení dopravy na místě nehody. Naše jednotka po odjezdu jednotky HZS vypomáhala s řízením dopravy do příjezdu dopravní policie. Po vyšetření nehody naše jednotka provedla odtažení vozidla mimo komunikaci, dále úklid vozovky a po úklidu materiálu se jednotka vrátila zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VJ Kočí Josef

Únik ropných látek Nový Bor dne 12.2 2024

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na únik ropných látek. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že došlo k úniku ropné látky, kterou jednotka asanovala sorbentem. Sorbent ponechán na místě z důvodu adheze. Následně proveden úklid materiálu a návrat jednotky zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
ZVJ Kočí Martin

Únik ropných látek Nový Bor dne 12.2 2024

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na únik ropných látek. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu jednotka průzkumem zjistila, únik oleje na komunikaci. Jednotka provedla zajištění místa zásahu a poté posyp vozovky sorbentem. Posypána jen nebezpečná místa jako jsou zatáčky a křižovatky. Sorbent ponechán na vozovce z důvodu adheze. Poté proveden úklid materiálu a návrat jednotky zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VJ Kočí Josef

Řezání stromu Pihel dne 9.2 2024

Dnes v noci byla naše jednotka vyslána na řezání stromu na komunikaci. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že již zasahuje jednotka HZS, která rozřezává strom. Jednotka poté prováděla společný úklid dřevní hmoty a vozovky. Následně provedla úklid materiálu a vrátila se zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VJ Kočí Josef

PCO – EPS San Profile Nový Bor dne 7.2 2024

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na údajný požár ve firmě San Profile v Novém Boru Arnultovicích. Jednotka odvolána před výjezdem. Jednalo se o planý poplach. Nikdo zraněn.

ZVJ Kočí Martin

Únik ropných látek Nový Bor dne 7.2 2024

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na únik ropných látek. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že již zasahuje hlídka MP. Dále jednotka zjistila, že se jedná o olejovou skvrnu o rozměrech cca 50 cm x 30m. Jednotka provedla zajištění místa zásahu a poté posyp vozovky sorbentem. Následně sorbent ponechán na vozovce. Po úklidu materiálu se jednotka vrátila zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
ZVJ Kočí Martin

Transport pacienta pro ZZS Nový Bor ul. Husova dne 5.2 2024

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na pomoc ZZS se zraněnou osobou. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že již zasahuje ZZS. Jednotka provedla společný transport osoby do vozidla ZZS. Poté přejezd do ulice Husova-Česká, kde přistál vrtulník LZS Liberec. Pak jednotka společně se ZZS provedla přeložení do vrtulníku. Zabezpečení místa zásahu provedla hlídka MP Nový Bor. Po odletu vrtulníku byl proveden úklid materiálu a návrat jednotky zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VD Štyndl Pavel

Otevření bytu Nový Bor dne 30.1 2024

Dnes večer byla naše dvě družstva vyslána na otevření bytu z důvodu možného ohrožení osoby na životě. Na místo zásahu vyslána technika CAS-24 Volvo I  a AZ-30 MB včetně osádek. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že již zasahuje hlídka PČR. Naše jednotka provedla kontrolu celého objektu, jakým způsobem se jednotka dostane dovnitř objektu. Na místě i oznamovatel. Po chvíli se probudil majitel domu a dveře otevřel, byl v podnapilém stavu. Na místě jednotka HZS. Naše jednotka poté provedla úklid materiálu a vrátila se zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VJ Kočí Josef

AED Nový Bor dne 2.2 2024

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na AED. Na místo zásahu byla vyslána technika VEA Toyota Hilux III včetně osádky. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že muž leží na toaletě a nedýchá. Na místě události dále hlídka MěP Nový Bor a hlídka PČR z Nového Boru. Jednotka začala ve spolupráci s MěP a PČR resuscitovat s pomocí AED. Následně se na místo události dostavila ZZS. Dále byla prováděna resuscitace ve spolupráci se ZZS a po obnovení srdečního rytmu byl následně pacient naložen do sanitního vozidla. Poté bylo provedeno sbalení materiálu a jednotka se vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.

VD Štyndl Pavel

Požár bytu v panelovém domě Nový Bor Husova ulice dne 30.1 2024

Dnes v noci byla naše jednotka vyslána na požár bytu v panelovém domě. Na místo zásahu byla postupně vyslána technika CAS_24 Volvo II, AZ-30 MB a DA VW včetně osádek. Po příjezdu jednotky na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že hoří v 6. nadzemním podlaží a z okna bytu šlehají plameny. Jednotka provedla rozvinutí dopravního vedení B, rozdělovač a poté jeden útočný proud C do bytu. Dále evakuaci obyvatel bytu do bezpečí s pomocí hlídky MP a poté lokalizaci a likvidaci požáru. Vypnutí elektrické energie a plynu. Kontrola místa zásahu termokamerou. Odvětrání prostor přirozenou cestou otevřením dveří a oken. Na místě několik jednotek PO, PČR,MP a ZZS. Předání zraněných osob do péče ZZS. Následně prováděna evakuace celého panelového domu, celkem 18 obyvatel. Po celou dobu zásahu prováděno osvětlování místa zásahu. Dále jednotka v bytové jednotce prováděla rozebírání konstrukcí v prostoru požářiště(kuchyně). Následně byla z naší jednotky povolána další technika a to DA VW pro tepelný komfort evakuovaných osob, která ale zároveň přivezla vysavač Hydra na odsávání použité vody na požářišti. Již předtím jednotka použila jednotka vysavač na vodu, který je součástí vybavení vozidla CAS-24 Volvo II, který byl vodou poničen a je neopravitelný. VZ postupně odesílal zasahující jednotky zpět na své základny. Po celou dobu zásahu bylo místo zásahu kontrolováno termokamerou. Po likvidaci požáru a dohodě s VZ si naše jednotka provedla úklid materiálu a vrátila se zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VJ Kočí Josef

Pomoc ZZS se snesením pacienta Nový Bor dne 29.1 2024

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na pomoc ZZS se snesením pacienta z domu. Na místo zásahu byla vyslána technika VEA Toyota Hilux III včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu jednotka průzkumem zjistila, že již zasahuje ZZS. Po domluvě s posádkou ZZS byl proveden společný transport zraněné osoby do jejich vozidla. Poté návrat naší jednotky zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VD Toms Jan

DN vlaku a stromu Svor dne 27.1 2024

Dnes brzo ráno byla naše jednotka vyslána na nehodu vlaku, který narazil do stromu. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu vlaku, který narazil do spadlého stromu na trať. Ve vlaku cestovalo 7 osob a 2 členové posádky, všichni bez zranění. Následně po příjezdu jednotky HZS a HZSp ČD z Liberce a po domluvě s velitelem zásahu se jednotka po sbalení materiálu vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.
VD Štyndl Pavel

Požár dílny Česká Lípa dne 29.1 2024

Dnes ráno byla naše jednotka vyslána na požár dílny. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo II včetně osádky. Jednotka byla odvolána při cestě k zásahu. Nikdo zraněn
ZVJ Kočí Martin

Řezání stromu Nový Bor dne 26.1 2024

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na řezání stromu. Na místo zásahu byla vyslána technika VEA Toyota Hilux III včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o větev nakloněnou nad vozovku. Jednotka provedla její odstranění a poté návrat jednotky zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VJ Kočí Josef

Čerpání vody Nový Bor ul. Purkyňova dne 26.1 2024

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na čerpání vody. Na místo zásahu byla vyslána technika VEA Toyota Hilux III, čerpadla včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že již zasahuje hlídka PČR. Dále jednotka zjistila, že dům je uzamčený a z pod dveří se valí voda. Jednotka provedla otevření dveří za pomoci speciálního nářadí. Poté provedla vypnutí hlavních uzávěrů vody, plynu, elektrické energie. Na místě zásahu jednotka HZS. Dále provedeno odčerpání vody. Poté proveden úklid materiálu a po dohodě s VZ se jednotka vrátila zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VJ Kočí Josef

Otevření bytu Nový Bor dne 22.1 2024

Dnes ráno byla naše jednotka vyslána na otevření bytu. Na místo zásahu byla vyslána technika AZ-30 MB včetně osádky. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o obavu o seniora. Senior neotevírá dveře při dovozu oběda. Jednotka použila klíč od vstupních dveří dodaný rozvážkovou službou. Z důvodu krajní nouze byl proveden vstup do bytu, kde senior ležel na zemi. Bylo provedeno zvednutí seniora. Na opakující dotazy zda je zraněný a zda požaduje lékaře odpovídal negativně. Na místo se dostavila hlídka PČR a jednotka HZS LK. Následně jednotka vyčkávala na příjezd ZZS. Během vyčkávání na příjezd ZZS bylo rozhodnuto, že jednotka dále není na místě potřeba. Proto se, po dohodě s VZ, vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.

VD Holman Jan

AED Radvanec dne 21.1 2024

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na AED do obce Radvanec. Na místo zásahu byla vyslána technika VEA Toyota Hilux III. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že již zasahuje hlídka PČR z Nového Boru a vozidlo RZP. Jednotka se připojila k resuscitaci. Následně se dostavil na místo události lékař. Jednotka ve spolupráci s ostatními prováděla resuscitaci. Po cca 50 minutách lékař resuscitaci ukončil a konstatoval smrt. Jednotka provedla sbalení materiálu a vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.
VD Štyndl Pavel

Únik nebezpečné látky Nový Bor dne 21.1 2024

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na únik plynu v rodinném domě. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná a únik plynu v rodinném domě. Jednotka provedla vypnutí hlavního uzávěru plynu do domu, měření koncentrace plynu v domě ( nenaměřena žádná hodnota ) a přirozené odvětrání prostor. Na místě hlídka PČR a jednotka HZS LK. Na místo se dostavil plynárenský pracovník, který provedl otevření hlavního uzávěru plynu a další měření možného úniku. Žádné hodnoty nenaměřil. Ale bylo zjištěno, že se jedná pravděpodobně o závadu na plynovém kotli. Majitel byl poučen, že je nutné kontaktovat servisního technika. Následně proveden úklid materiálu a návrat na základnu. Nikdo zraněn.

VD Holman Jan

Požár půdy Nový Bor dne 19.1 2024

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na požár půdy. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo II a AZ-30 MB včetně osádek. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár ve stěně pokoje v rodinném domě. Jednotka provedla vytvoření vysokotlakého proudu a za použití termokamery bylo určeno místo hoření. Následně byla rozebrána stěna pokoje, kde probíhalo plamenné hoření dřevěné konstrukce. Na místě MP Nový Bor, PČR a jednotka HZS LK. Poté proveden průzkum půdního prostoru RD. Provedena lokalizace. Na místo zásahu se dostavil vyšetřovatel. Bylo provedeno přirozené odvětrání domu. Po průzkumu půdního prostoru za použití termokamery byla provedena likvidace. Následně provedeno sbalení materiálu a jednotka se vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.

VD Holman Jan

Hučící postel v panelovém domě ul. Svojsíkova Nový Bor dne 16.1.2024

Dnes v noci byla naše jednotka vyslána na oznámení oznamovatelky, že jí hučí elektrická postel. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že starší majitelka otevřela svůj byt. Dále bylo dalším průzkumem zjištěno, že se nejedná o hučící postel, ale že sousedi o patro výše mají zapnutou sušičku prádla. Na místě zásahu jednotka HZS. Dále se nezasahovalo. Poté byl proveden návrat na základnu. Nikdo zraněn.
VJ Kočí Josef

Dopravní nehoda Skalice u České Lípy dne 15.1 2024

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na nehodu dvou osobních vozidel. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu dvou osobních automobilů zn. Škoda a zn. VW. Dále bylo zjištěno, že nehoda je bez zranění a s únikem provozních kapalin. Jednotka provedla zajištění místa nehody a protipožární opatření u obou vozidel. Na místě jednotka HZS LK a hlídka PČR. Dále byl proveden posyp provozních kapalin u vozidla VW. Další činnost jednotky nebyla potřeba a po dohodě s VZ se vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.

VD Holman Jan

Únik ropných látek na pozemní komunikaci Nový Bor ul. Rumburských Hrdinů dne 13.1 2024

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na únik ropných látek. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo události průzkumem zjištěno, že se jedná o skvrnu o rozměrech 100 x 1m a již zasahuje MěP Nový Bor. Jednotka provedla zasypání sorbentem, který byl ponechán na vozovce. Dále se na místo dostavila jednotka HZS. Po sbalení materiálu a dohodě s VZ se jednotka vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.
VD Synek Jan

Čerpání vody ze sklepních prostor Nový Bor dne 8.1 2024

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na čerpání vody ze sklepních prostor. Na místo zásahu byla vyslána technika CEA Toyota Hilux III včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že došlo k zatopení sklepních prostor pod činžovním domem. Jednotka provedla nasazení dvou elektrických čerpadel na vyčerpání prostor. Po vyčerpání došlo k úklidu materiálu a předání místa zásahu majitelům bytů. Poté návrat jednotky zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VJ Kočí Josef

Požár sazí v komínovém tělese Polevsko dne 7.1 2024

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na požár sazí. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo II včetně osádky. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár sazí v komínové vložce. Na místě zásahu hlídka PČR a jednotka HZS LK. Byly prováděny hasební práce s použitím spec. kominického nářadí, písku a termokamery. Po lokalizaci a likvidaci požáru bylo provedeno sbalení materiálu a návrat na základnu. Nikdo zraněn.
VD Jan Holman

Požár odpadu Nový Bor ul. Husova dne 6.1 2024

Dnes ráno byla naše jednotka vyslána na požár odpadu. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo II včetně osádky. Po příjezdu na uvedené místo bylo místo události dále vyhledáváno. Na místě jednotka HZS. Po dalším průzkumu blízkého okolí bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach. Následně se jednotka vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.
VD Jan Holman

Statistika výjezdů za rok 2023

Statistika výjezdů naší jednotky za rok 2023.

Naše jednotka zasahovala celkem u 277 výjezdů.

Výjezdy dle zařazení:

Požáry 47

dopravní nehody 60

technické pomoci 125

úniky ropných látek a plynů 24

planý poplach  11

ostatní pomoc 9

ZOČ 1

Děkujeme za podporu rodinám a Městu Nový Bor

Otevření bytu Nový Bor dne 3.1 2024

Dnes večer byla naše dvě družstva vyslána na otevření bytu z důvodu možného ohrožení osoby na životě. Na místo zásahu vyslána technika CAS-24 Volvo I a AZ-30 MB včetně osádek. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že již zasahují hlídky MP a PČR. Jednotka provedla pokus o otevření bytu speciálním nářadím, což bylo neúčinné, proto bylo rozhodnuto o vstup do bytu přes okno. Na místě zásahu jednotka HZS. Naše jednotka provedla ustavení nastavovacího žebříku. Poté jeden ze zasahujících hasičů jednotky HZS provedl otevření okna za pomoci speciálního nářadí. Uvnitř bytu nikdo nenalezen. Místo předáno PČR a po úklidu materiálu se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VJ Kočí Josef

Dopravní nehoda Kamenický Šenov dne 3.1 2024

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na nehodu jednoho osobního vozidla. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky.

Jednotka byla odvolána při výjezdu. Nikdo zraněn.

VD Štyndl Pavel

Požár odpadu Nový Bor ul. Husova dne 3.1 2024

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na požár odpadu. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo II včetně osádky.

Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o nedovolené pálení, jednotka dále nezasahovala a po domluvě s velitelem zásahu se vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.

VD Štyndl Pavel

Požár OA Skalice u České Lípy dne 3.1 2024

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na požár osobního vozidla nad obec Skalice směrem na Pihel. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu jednotka průzkumem zjistila, že již zasahuje hlídka PČR Nový Bor a jednotka HZS, která lokalizaci a likvidaci požáru prováděla jedním útočným proudem vysokotlaké vody z CAS. Naše jednotka prováděla pomoc jednotce HZS při likvidaci požáru a to v dýchací technice. Dále naše jednotka nezasahovala. Poté byl proveden úklid materiálu a po dohodě s VZ se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu. Nikdo zraněn
ZVJ Kočí Martin

Řezání stromů obchvat města Nový Bor silnice 1/9 dne 2.1 2024

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na řezání stromů. Na místo zásahu byla vyslána technika VEA Toyota Hilux III včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že několik stromů je nakloněných nebo leží na komunikaci. Jednotka provedla pořezání stromů za pomoci RMP Husqvarna. Následně jejich odklizení mimo komunikaci. Poté úklid materiálu a návrat jednotky zpět na svou základnu. Nikdo zraněn
VJ Kočí Josef

Únik látek Nový Bor ul. Na výsluní Nový Bor dne 2.1 2024

Dnes ráno byla naše jednotka vyslána na únik látek. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že již nikde nic nezapáchá po benzínu. Jednotka prováděla průzkum místa určení do příjezdu jednotky HZS. Poté proveden společný průzkum a opravdu nikde nic nebylo nalezelo. Jednotka proto provedla úklid materiálu a vrátila se zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VD Toms Jan

Výjezdy od 21.12 2023 do 31.12 2023

Zde máte souhrn výjezdů v tomto období. Jednalo se převážně o řezání stromů, pod tíhou sněhu, několik nehod a nakonec čerpání vody. Zásahy v Novém Boru, Pihelu, Janovu, Skalici, Slunečné, Bukovany, Svor, Nová Huť, Kamenický Šenov atd. Celkem se jednalo o 32 výjezdů.

VJ Kočí Josef

DN 1x OA + chodec Nový Bor ul.T.G.M. dne 21.12 2023

Dnes k večeru byla naše jednotka vyslána na nehodu jednoho osobního vozidla a chodce. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo události průzkumem zjištěno, že se jedná o DN 1x OA a chodec. Jednotka provedla umístění RHP a předlékařskou pomoc jedné zraněné osobě nasazením krčního límce a vakuové dlahy na pravou dolní končetinu. Dále se na místo dostavila ZZS do jejich péče byla zraněná osoba předána, jednotka HZS, hlídka PČR a Dopravní policie. Po sbalení materiálu se jednotka vrátila zpět na základnu.

VJ Kočí Josef

Únik oleje na pozemní komunikaci Nový Bor ul. B. Egermanna dne 21.12 2023

Dnes ráno byla naše jednotka vyslána na únik převodového oleje na místní komunikaci. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo události průzkumem zjištěno, že se jedná o vyteklý převodový olej. Jednotka provedla zasypání sorbentem. Po sbalení materiálu se jednotka
vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.
VJ Kočí Josef

DN 1x OA se zraněním osob Svor-Nová Huť dne 18.12 2023

Dnes v noci byla naše jednotka vyslána na nehodu jednoho osobního vozidla. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o DN jednoho osobního automobilu mimo komunikaci. Dále zjištěno, že DN je bez úniku provozních kapalin a bez zranění. Posádka OA (cizí státní příslušnost) vně vozidla na komunikaci. Jednotka provedla zajištění místa nehody, protipožární opatření a osvětlení místa události. Na místě jednotka HZS LK, hlídka PČR a ZZS LK. Osoby předány ZZS. Po odjezdu ZZS z MU bylo rozhodnuto VZ o návratu jednotek zpět na základnu. Jednotka proto provedla úklid materiálu a návrat na základnu. Nikdo zraněn.

VJ Kočí Josef

Otevření bytu Nový Bor ul. Sadova dne 17.12 2023

Dnes v noci byla naše jednotka vyslána na otevření bytu z důvodu možného ohrožení osoby na životě. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I a AZ-30 MB včetně osádek. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že na místě PČR, paní zamčená cca 4 metry od vstupních dveří .Po příjezdu HZS na místo zásahu a zjištění, že i po slanění nepůjdou balkonové dveře otevřít, protože jsou bezpečnostní, bylo VZ rozhodnuto, o vstupu hlavními vstupními dveřmi destruktivní metodou holiganem. Paní zvednuta posazena na židli. Po kontrolním měření Pčr na alkohol, zjištěno 1,8 promile alkoholu v krvy, kdy paní odmítla transport do nemocnice. Po apelech jak ZZS, Pčr tak HZS, byla paní snesena a transportována do nemocnice. Nikdo zraněn.
VD Toms Jan

DN 1x OA se zraněním osoby Svor dne 17.12 2023

Dnes v noci byla naše jednotka vyslána na nehodu jednoho osobního vozidla se zraněním osoby. Nehodu nahlásily chytré hodinky. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že již zasahuje jednotka HZS PS Jablonné v Podještědí. Naše jednotka prováděla jen průzkum, protože SaP bylo na místě zásahu dostačující a zraněnou osobu do příjezdu ZZS měla hlídka PČR ve své péči. Poté po dohodě s VZ se naše jednotka po úklidu materiálu vrátila zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VD Toms Jan

AED Nový Bor dne 16.12 2023

Dnes v noci byla naše jednotka vyslána na AED. Na místo zásahu byla vyslána technika VEA Toyota Hilux III včetně osádky. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno,že se jedná o osobu bez životních funkcí po pádu ze schodiště v bytovém domě a že již zasahuje hlídka PČR. Na místě rodina osoby. Jednotka prováděla předlékařskou pomoc osobě (KPR). Na místě zásahu ZZS LK. Dále prováděna pomoc ve spolupráci se ZZS. Následně doktorem ZZS LK konstatováno úmrtí osoby. Poté proveden úklid materiálu a návrat na základnu. Nikdo zraněn.

VJ Josef Kočí

Řezání stromu Nový Bor dne 12.12 2023

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na řezání stromu na obchvat města. Na místo zásahu byla vyslána technika VEA Toyota Hilux III včetně osádky. Jednotka po příjezdu na místo zásahu průzkumem zjistila, že se jedná o strom na komunikaci. Jednotka provedla zajištění místa zásahu a poté za pomoci RMP Husqvarna provedla pořezání stromu a jeho odklizení mimo komunikaci. Poté provedla úklid materiálu a vrátila se zpět na svou základnu. Nikdo zraněn
VD Synek Jan

Požár sklepních prostor Sloup v Čechách dne 11.12 2023

Dnes k večeru byla naše jednotka vyslána na požár sklepních prostor. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo II, CAS-32 T-815 včetně osádek. Jednotka po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno. že již před naší jednotkou přijela místní jednotka, která započala rozbalovat jeden útočný proud vysokotlaké vody z CAS. Naše jednotka již byla oblečená do ochranných pomůcek a VDT. Poté využila útočný proud k lokalizaci požáru. Na místě zásahu jednotka HZS a jednotka Cvikov. Naše jednotka dále prováděla vypnutí el. proudu a následně společné odklizení nepořádku od sklepních oken. Po celou dobu zásahu jednotka prováděla osvětlení místa zásahu. Následně využívala přetlakovou ventilaci, kdy poté došlo k závadě na ventilátoru. Dále jednotka prováděla doplňování vody do CAS. Na místo zásahu byla povolána další naše technika, která také prováděla doplňování vody. Po lokalizaci a likvidaci požáru byla naše jednotka po úklidu materiálu odeslána zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
ZVJ Kočí Martin

Hasičské zbrojnice Nový Bor – trasa

O jednotce

5/5
Hasiči Nový Bor web 1

Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce – JSDHO Nový Bor JPO II/2.

Jednotka slouží po 24 hodinách ve složení dva velitelé, dva strojníci a čtyři hasiči. Toto vše po 365 dní v roce.

Přidej se k nám

Hasiči Nový Bor – Přidej se k nám

Hledáme do svých řad nové členy a kamarády.

Pro přijetí do sboru není třeba žádných znalostí a dovedností. Nové zájemce zaškolíme, vycvičíme. Naučíme tě mnoho nového, např. požární znalosti a dovednosti, první pomoc a mnoho dalšího.

Kontaktujte nás