Kapající hydrant v panelovém domě Nový Bor ul. Svojsíkova dne 29.7 2023

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na technickou pomoc do panelového domu. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo události průzkumem zjištěno, že se jedná o protékající armaturu (Kulový ventil) na nástěnném hydrantu v 5 patře. Na místě správce a údržbář objektu. Dle jejich informací protéká 5L/30min. Z důvodu nenalezení klíčů od dveří místnosti s hlavním uzávěrem požární vody v budově byl proveden násilný vstup do místnosti za pomocí nástroje Hooligan bez poškození dveří. Dále byl telefonicky kontaktován servisní a revizní technik, který má hydranty v daném objektu na starost a byl informován o situaci. Jednotka provedla za pomocí hrubého násilí dotažení ventilu tím bylo zamezeno úniku. Po sbalení materiálu se jednotka vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.

VD Synek Jan