Požár domu Skalice dne 16.12 2022

  • Autor příspěvku

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na požár domu ve Skalici. Na místo zásahu byla postupně vyslána technika CAS-24 Volvo II dále CAS-24 Volvo I a CAS-32 T-815 pak i DA VW Transporter včetně osádek. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár roubeného stavení a již zasahuje JSDHO Skalice u České Lípy. Zároveň s naší jednotkou se se na místo dostavila jednotka HZS ČR. Jednotka po domluvě s VZ provedla natažení 1C proudu k zadním dveřím a provedla násilný vstup do objektu. Následně na žádost majitele a na pokyn VZ provedla evakuaci cenného materiálu z prostoru terasy, kde byla dále objevena 2 kg propan-butanová láhev, kterou jednotka odnesla do bezpečí. Dále byl natažen vysokotlaký proud k hašení čelního štítu. Dále jednotka prováděla hasební práce a rozebírání konstrukcí dle pokynů VZ, osvětlování místa zásahu pomocí osvětlovacího stožáru z vozidla Volvo II. Jednotka dále prováděla dálkovou dopravu vody vozidlem CAS 32. Nikdo zraněn. VD Štyndl Pavel