Požár bytu v panelovém domě Nový Bor Husova ulice dne 30.1 2024

Dnes v noci byla naše jednotka vyslána na požár bytu v panelovém domě. Na místo zásahu byla postupně vyslána technika CAS_24 Volvo II, AZ-30 MB a DA VW včetně osádek. Po příjezdu jednotky na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že hoří v 6. nadzemním podlaží a z okna bytu šlehají plameny. Jednotka provedla rozvinutí dopravního vedení B, rozdělovač a poté jeden útočný proud C do bytu. Dále evakuaci obyvatel bytu do bezpečí s pomocí hlídky MP a poté lokalizaci a likvidaci požáru. Vypnutí elektrické energie a plynu. Kontrola místa zásahu termokamerou. Odvětrání prostor přirozenou cestou otevřením dveří a oken. Na místě několik jednotek PO, PČR,MP a ZZS. Předání zraněných osob do péče ZZS. Následně prováděna evakuace celého panelového domu, celkem 18 obyvatel. Po celou dobu zásahu prováděno osvětlování místa zásahu. Dále jednotka v bytové jednotce prováděla rozebírání konstrukcí v prostoru požářiště(kuchyně). Následně byla z naší jednotky povolána další technika a to DA VW pro tepelný komfort evakuovaných osob, která ale zároveň přivezla vysavač Hydra na odsávání použité vody na požářišti. Již předtím jednotka použila jednotka vysavač na vodu, který je součástí vybavení vozidla CAS-24 Volvo II, který byl vodou poničen a je neopravitelný. VZ postupně odesílal zasahující jednotky zpět na své základny. Po celou dobu zásahu bylo místo zásahu kontrolováno termokamerou. Po likvidaci požáru a dohodě s VZ si naše jednotka provedla úklid materiálu a vrátila se zpět na svou základnu. Nikdo zraněn.
VJ Kočí Josef