Požár Crystalex dne 24.2 2023

  • Autor příspěvku

Dnes brzo ráno byla naše jednotka vyslána na požár do firmy Crystalex. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo II a CAS-32 T-815 včetně osádek. Jednotka po příjezdu na místo zásahu průzkumem zjistila, že se jedná o požár izolace a vzduchotechniky od vypalovací pece bez viditelného plamenného hoření, průzkum za pomocí termokamery, hašeno zaměstnanci za pomocí PHP před příjezdem jednotky a již zasahuje hlídka PČR.  Jednotka provedla natažení dopravního vedení s CAS na 3xB s rozdělovačem do budovy a 1ÚP na 2xC a již probíhala evakuace části zaměstnanců, dále nařízena evakuace vedlejší výrobní haly z důvodu zakouření. následně se na místo dostavil VČ, ŘD s ostatními JPO. Provedeno odvětrání objektu přirozenou cestou a jednotka nadále plnila pokyny VZ  a spolupracovala s ostatními JPO průzkum a vyhledaní případných skrytých ohnisek v přilehlých výrobních a skladovacích prostorech kudy vzduchotechnika vedla. po ukončení zásahu se jednotka po dohodě s VZ a sbalení materiálu vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.

VD Synek Jan