DN 2x OA Nový Bor obchvat silnice 1/9 dne 14.11 2022

  • Autor příspěvku
16. 11. 2022

Dnes k večeru byla naše jednotka vyslána na nehodu dvou osobních vozidel s vyproštěním zraněných osob. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo události průzkumem zjištěno, že se jedná o DN 2xOA  2x zraněná osoba 2x vyproštění a již zasahuje jednotka Cvikov a hlídka PČR. Jednotka provedla zabezpečení místa události ustavením CAS a komunikace zcela uzavřena provedeno protipožární opatření zasypaní uniklých provozních náplní z vozidla a osvětlení místa systémem PELI a osvětlovacího stožáru na CAS. Jednotka dále provedla předlékařskou pomoc zraněné osobě nasazením krčního límce a započala s vyprošťováním zaklíněné osoby za pomocí HVZ. Dále se na místo dostavila jednotka HZS a posádky ZZS které byla osoba následně před vyproštěním předána do péče, po zaléčení byla osoba vyproštěna. Jednotka se dále řídila pokyny VZ a společně s jednotkou HZS se podílela na odstraňování následku po DN a úklidu vozovky. Dále jednotka prováděla nadále osvětlení místa pro potřeby vyšetřování Policií, dále naložení vozů na odtahovou službu. Po sbalení materiálu se jednotka vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn. VD Synek Jan