DN 1x OA se zraněním Radvanec dne 29.11 2022

  • Autor příspěvku

Dnes k večeru byla naše jednotka vyslána na nehodu jednoho osobního vozidla se zraněním osob. Na místo zásahu byla vyslána technika XAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo události průzkumem zjištěno, že se jedná o DN 1x OA s betonovým sloupem EL. napětí, OA mimo komunikaci, 4 osoby z vozidla venku, 2x lehké zranění, bez úniku provozních kapalin. Jednotka provedla zajištění místa události, osvětlení místa pomocí osvětlovacího stožáru na CAS, dále provedeno protipožární opatření odpojením AKU. Dále se na místo dostavila jednotka HZS, ZZS do jejíž péče byly předány dvě osoby a hlídka PČR a Dopravní policie. Po sbalení materiálu a dohodě s VZ se jednotka připravila k odjezdu na základnu.

Při odjezdu z místa události se na místo dostavil na oznámení občanů starosta obce Radvanec, který sdělil, že pravděpodobně vlivem DN nejde EL. proud v části obce Radvanec. Na žádost starosty byla přes KOPIS vyrozuměna a vyžádána na místo události pohotovostní služba ČEZ. Jednotka se poté vrátila zpět na základnu. VD Synek Jan