Únik ropných látek na pozemní komunikaci Svor-Nová Huť dne 15.1 2023

  • Autor příspěvku

Dnes ráno byla naše jednotka vyslána na únik ropných látek na pozemní komunikaci na silnici 1/9 Svor – Nová Huť. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Již během jízdy k zásahu jednotka zaslechla v radioprovozu informaci, že se jedná o únik Nafty a jednotky Cvikov a HZS již zasahují v obci Cvikov. Jednotka po příjezdu do obce Svor průzkumem zjistila že se jedná o skvrny Nafty různého rozsahu, VJ obdržel informaci od projíždějícího řidiče autobusu, že skvrny vedou až do ÚK k čerpací stanici Robin Oil směrem Horní Podluží informace předána na KOPIS.  Jednotka zasypala skvrny v nebezpečných úsecích pomocí sorbentu směrem na Novou Huť.
V nepřehledných úsecích byl po dobu zasypaní vozovky provoz řízen kyvadlově.
Následně se jednotka po dohodě s VZ a sbalení materiálu vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn. VD Synek Jan