Únik ropných látek na komunikaci Svor dne 12.11 2022

  • Autor příspěvku
14. 11. 2022

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na únik ropných látek na pozemní komunikaci v obci Svor. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že došlo k úniku provozních náplní vozidla po proražení vany u vozidla. Vozidlo stálo na parkovišti u restaurace, kde jednotka provedla posyp uniklých látek pomocí sorbentu na ploše cca 2 m2.Dále jednotka HZS provedla průzkum kopce, kde došlo k proražení vany a zjistila, že na pozemní komunikaci se nenachází olejové skvrny. Následně byl proveden sběr a úklid místa úniku. Poté jednotka provedla sbalení materiálu a po dohodě s velitelem zásahu se vrátila zpět na základnu. nikdo zraněn. VD Štyndl Pavel