Únik plynu Nový Bor OD DM ul. T.G.M. dne 4.10 2022

  • Autor příspěvku
4. 10. 2022

Dnes ráno byla naše jednotka vyslána na únik plynu v objektu obchodního domu DM. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Jednotka po příjezdu na místo zásahu průzkumem zjistila, že pracovnicím OD drogérie DM je nevolno a pálí je oči. Jednotka proto prováděla měření koncentrace plynů Gasalertem, který vykazoval hodnoty PPM. Jednotka proto prováděla odvětrání prostor obchodu přirozenou cestou. Na místě hlídka PČR a jednotka HZS. Postupně na místě několik pronajímatelů z celého areálu a prováděna kontrola objektu měřícím zařízením. V prostorách naměřeny vysoké hodnoty CO2 v jednotkách PPM. Celý objekt byl postupně odvětrán. Následným měření zjistilo, že hodnoty jsou v normálu. Proto byl proveden úklid materiálu a návrat jednotky zpět na svou základnu. ZVJ Kočí Martin