Transport osoby Nový Bor dne 6.10 2022

  • Autor příspěvku
11. 10. 2022

Jednotka byla vyslána na pomoc osobě, která je nemohoucí. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o pomoc osobě, která se nemůže postavit. Na místě již hlídka MP. Dále zjištěno, že se jedná o osobu Covid-pozitivní. Na místě jednotka HZS LK. Za použití ochranných prostředků byl proveden transport osoby z koupelny do ložnice. Na místě manželka postiženého. Dle sdělení manželky byl postižený dementní a nevyžadují lékařské ošetření. Osoba bez zranění. Postižený předán do péče manželky. Následně byla provedena dekontaminace zasahujících. Poté provedeno sbalení materiálu a po dohodě s VZ se jednotka vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn. VD Jan Holman