Sundání dítěte ze stromu Nový Bor dne 18.2 2023

  • Autor příspěvku

Dnes k večeru byla naše jednotka vyslána na sundání dítěte ze stromu v Novoborském parku. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Během jízdy k zásahu obdržena informace z KOPIS, že se jedná o prostor Městského parku a oznamovatel bude čekat u silnice. Po příjezdu na místo události nás oznamovatel dovedl na místo a řekl nám, že si s kamarádem hráli a lezli po stromu jenže kamarád nedokázal už slézt zpět na zem a on mu sám nedokázal pomoci, tak se s prosbou o pomoc obrátil na tísňovou linku. Na místě průzkumem zjištěno, že se jedná o 11letého chlapce, který je na stromě v cca 3m výšce. Jednotka za pomocí jednoho dílu nastavovacího žebříku vylezla na strom a chlapci pomohla zpět na zem. Chlapec v pořádku bez viditelných zranění. Dále se na místo dostavila hlídka MěP a PČR. Chlapce si převzala hlídka PČR a odvezla do místa bydliště rodičům. Po sbalení materiálu se jednotka vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.

VD Synek Jan