Požár sazí v komíně Nový Bor dne 19.11 2022

  • Autor příspěvku

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na požár sazí v komínovém tělese. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo II a AZ-30 MB včetně osádek. Po příjezdu na místo události průzkumem zjištěno, že se jedná o zahoření sazí v komínovém tělese RD, v době příjezdu jednotky létají slabě jiskry bez plamenného hoření, majitel domu mimo budovu. Z důvodu nedostupnosti komínu pro výškovou techniku byla technika AZ-30 odeslána zpět na základnu. Jednotka se na střechu domu dostala za pomocí 2ks nastavovacích žebříků. Místo osvíceno za pomocí osvětlovacího stožáru na CAS. Do komínového tělesa bylo vhozeno cca 3kg písku a za pomocí kominického nářadí bylo těleso vyčištěno a vybíracím otvorem vybrán popel a stržené saze následná kontrola za pomocí zrcátka dle majitele beze škody. Budova odvětrávána přirozenou cestou. Dále se na místo dostavila jednotka HZS a hlídka policie. Nikdo zraněn. VD Synek Jan