Požár sazí Nový Bor ul. Skalická dne 3.2 2023

  • Autor příspěvku

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na požár sazí v komínovém tělese. na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo II včetně osádky. Po příjezdu na místo události průzkumem zjištěno, že se jedná o požár sazí v komínovém tělese. Jednotka započala s vybíráním topného tělesa (kamna ) kontrola komínového tělesa uvnitř objektu za pomocí termokamery, odklizení a příprava přístupové cesty ke střešnímu oknu v půdních prostorách a příprava pro vstup na střechu objektu ke komínovému tělesu. Dále se na místo dostavila jednotka HZS a hlídka Policie. Jednotka dále plnila rozkazy VZ a spolupracovala s jednotkou HZS při čištění komínového tělesa za pomocí kominického náčiní. Následně se jednotka po sbalení materiálu a dohodě s VZ vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.

VD Synek Jan