Požár sazí Nový Bor ul. Nemocniční dne 14.3 2023

  • Autor příspěvku

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na požár sazí v komínovém tělese. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo II včetně osádky. Po příjezdu na místo události průzkumem zjištěno, že již zasahuje hlídka PČR. Komínové těleso bez viditelného plamenného hoření. Jednotka provedla osvětlení místa zásahu za pomocí osvětlovacího stožáru na CAS a  průzkum okolí topného tělesa (kamna) za pomocí termokamery a vybraní zbytků žhavého popela. Z důvodu nedostupnosti vybíracího otvoru komínového tělesa nebylo možné provést průzkum komínového tělesa bez výškové techniky, proto jednotka dále nezasahovala a  bylo vyčkáno na jednotku HZS, která se následně dostavila na místo zásahu a provedla průzkum komínového tělesa za pomocí výškové techniky a termokamery. Následně bylo provedeno po dohodě s VZ sbalení materiálu a návrat na základnu. Nikdo zraněn.

VD Synek Jan