Požár lesa Kytlice dne 10.5 2023

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na požár lesa k obci Kytlice. Jednalo se o mezikrajsou pomoc ˇusteckému kraji. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-32 T-815 a CAS-32 T-148 II včetně osádek. Místo zásahu bylo vyhledáváno. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár lesního porostu o rozloze cca 50x50m a že již zasahují ostatní jednotky PO. Na místě také hlídka PČR. Jednotka po příchodu na požářiště provedla vytvoření útočného proudu „C“ a byly prováděny hasební práce. Dále prováděna dálková doprava vody (kyvadlová) za využití dvou CAS. Následně prováděno i doplňování vody do jiné CAS. Poté z rozhodnutí VZ proběhla redukce útočných proudů. Jednotka tedy provedla sbalení a úklid materiálu. Následně se, po domluvě s VZ, vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.

VD Holman Jan