Požár domu Radvanec dne 8.4 2023

Dnes večer byla naše jednotka vyslána na požá domu v obci Radvanec. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo II včetně osádky. Během jízdy k události obdržena informace s KOPIS , že se jednotky PO nemají přibližovat do bezprostřední blízkosti místa události bez pokynů PČR z důvodu že muž by měl být ozbrojen sekerou. Po příjezdu k místu události průzkumem zjištěno, že již zasahuje hlídka PČR jednotka proto zastavila v bezpečné vzdálenosti u vozidla PČR a vyčkala na bližší informace od hlídky, objekt bez viditelného plamenného hoření, což bylo následně potvrzeno hlídkou PČR. Na místo se postupně dostavovaly ostatní povolané jednotky PO, kdy si jednotka HZS převzala velení na místě události. Jednotka dále nezasahovala a později se po dohodě s VZ vrátila zpět na základnu. Nikdo zraněn.

VD Synek Jan