Otevření OA Nový Bor dne 9.6 2023

Dnes dopoledne byla naše jednotka vyslána na otevření osobního vozidla z důvodu záchrany batolete. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o dítě zamčené v osobním automobilu. Na místě matka dítěte a hlídka MP Nový Bor. Dále zjištěno, že klíče od vozidla se nacházejí někde v OA. Jednotka se pokusila automobil otevřít nedestruktivní metodou za využití spec. nářadí. Pokus nebyl úspěšný. Z toho důvodu a také z důvodu rychlého zhoršení psych. stavu dítěte, byla zvolena destruktivní metoda (rozbití bočního okénka řidiče). Po vniknutí do OA bylo vozidlo odemčeno a dítě předáno do péče matky. Na místě jednotka HZS LK. Dítě v bez zranění a v pořádku. Následně místo události předáno majitelce vozidla, proveden úklid materiálu a návrat na základnu. Nikdo zraněn.

VD Holman Jan