Odřad HZS Libereckého kraje – Požár pražců Sokolov dne 27.8 2023

Dnes v poledne byla naše jednotka kontaktována ohledně odřadu na rozsáhlí požár v Karlovarském kraji. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-32 T-815 včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu v odřadu HZS Libereckého kraje bylo průzkumem zjištěno, že již zasahuje několik jednotek PO. Jednotka byla rozdělena do dvou úseků kdy na jednom úseku byla ponechána CAS 32 T-815 se strojníkem, který prováděl doplňování vody do CAS a kyvadlovou dopravu vody do elektrárny Tisá a zpět. Zbytek jednotky byl odeslán na jiný úsek, kde jednotka prováděla hasební a dohašovací práce při rozebírání hromad těžkou technikou na již vybudovaných útočných proudech „C“, střídání obsluhy Mobilního monitoru AMBASSADOR jednotky HZS Středočeského kraje a plnila další pokyny velitele úseku. Jednotka se po ukončení zásahu pro odřad HZS LK vrátila s ostatními jednotky v odřadu zpět do míst svých dislokací. Nikdo zraněn.

VD Synek Jan