Dopravní nehoda 2x OA Svor dne 5.4 2023

Dnes byla naše jednotka vyslána na nehodu dvou osobních vozidel. Na místo zásahu byla vyslána CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo události průzkume zjištěno, že se jedná o DN 2x OA bez zranění s únikem provoz. náplní, SaP na místě dostačující. Jednotka provedla zajištění místa události ustavením CAS, dále u jednoho OA protipožární opatření odpojením AKU a zasypaní uniklých provoz. náplní sorbentem. Dále se na místo dostavila jednotka HZS a hlídka Dopravní policie. Jednotka byla ponechána na místě pro potřeby policie a jednotka HZS se vrátila zpět na základnu. Dále jednotka prováděla na žádost policie kyvadlové řízení dopravy do příjezdu hlídky PČR a po zadokumentování odstranění jednoho OA mimo komunikaci. Místo následně předáno Policii a jednotka se po sbalení materiálu vrátila zpět na základnu. Během jízdy na základnu měla jednotka poruchu na technice, na základnu dojeto po vlastní ose v omezeném provozu vozidla CAS. Po příjezdu na základnu bylo vozidlo odhlášeno mimo výjezd na KOPIS a byla prováděna oprava. Nikdo zraněn.

VD Synek Jan