DN 1x OA se zraněním osob Nový Bor směr Sloup v Čechách dne 23.11 2023

Dnes odpoledne byla naše jednotka vyslána na nehodu jednoho osobního vozidla. Na místo zásahu byla vyslána technika CAS-24 Volvo I včetně osádky. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že již zasahuje hlídka MP Nový Bor. Dále zjištěno, že se na místě zásahu nachází trojice našich členů, kteří již zasahují. Vozidlo na vozovce na levém boku. Jednotka provedla ustavení CAS do nárazníkového postavení a tím si zajistila prostor k zásahu. Dále provedla protipožární opatření odpojením aku a umístěním RHP. Zjištěn únik ropných produktů, které jednotka asanovala sorbentem. Po celou dobu zmíněné činnosti probíhala předlékařská činnost zraněným osobám do příjezdu ZZS. Na místě zásahu jednotka HZS. Na místě zásahu dále hlídka PČR, skupina dopravních nehod, odtahová služba. Poté byla provedena společná činnost s jednotkou HZS. Po předání zraněných osob do péče ZZS, bylo provedeno zajištění místa zásahu pro vrtulník ZZS. Následně byl proveden transport zraněné osoby do vrtulníku. Pak bylo provedeno otočení vozidla zpět na kola. Vozidlo ručně odtaženo do jednoho pruhu. Po vyšetření nehody bylo provedeno naložení vozidla na odtahovou službu. Následně úklid vozovky a materiálu. Pak se naše jednotka vrátila po dohodě s VZ zpět na základnu. Nikdo zraněn
ZVJ Kočí Martin